شرکت یوکوگاوا به عنوان یک شرکت ژاپنی به خوبی توانست که بخش مهمی از بازار تجهیزات ابزار دقیق ایران را به خود اختصاص دهد و به همین دلیل شرکت های زیادی ادعای نمایندگی یوکوگاوا را دارند. این شرکت ابزار های مختلفی در زمینه اندازه گیری و کنترل فشار، دما و سطح دارد که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند. نکته جالبی که در مورد شرکت یوکوگاوا وجود دارد این است که یک شرکت الکتریکی است و به همین دلیل در زمینه تولید تجهیزات دیجیتال به موفقیت بالایی رسیده است. با این تفاسیر، در گروه ابزار سنجش آریا به عنوان نمایندگی یوکوگاوا در ایران تصمیم گرفتیم که معرفی کلی از این شرکت داشته باشیم و در مورد محصولات و زمینه های فعالیت آنها بحث کنیم. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش انواع محصولات یوکوگاوا در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید محصولات یوکوگاوا و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت محصولات یوکوگاوا در ایران با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا که نمایندگی یوکوگاوا در ایران است تماس بگیرید.

نمایندگی یوکوگاوا در ایران

 معرفی شرکت یوکوگاوا 

شرکت یوکوگاوا در ابتدا به عنوان یک شرکت الکتریکی (Yokogawa Electric Corporation) به فعالیت پرداخت یک شرکت مهندسی برق و نرم افزاری در کشور ژاپن بود و بر اساس اندازه گیری و کنترل فناوری اطلاعات پایه ریزی شده بود. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار کارمند دارد و ۸۴ شرکت تابعه و سه شرکت وابسته در ۵۵ کشور دنیا راه‌اندازی کرده است. به همین دلیل از شرکت یوکوگاوا به عنوان یک برند معتبر در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق و همچنین تجهیزات الکترونیکی در حوزه صنعت برق یاد می‌شود.

برخی از محصولات قابل تشخیص برند Yokogawa عبارتند از: سیستم های کنترل تولید، ابزارهای تست و اندازه گیری، ترانسمیترهای فشار، متر جریان، آنالیزورهای اکسیژن، دستگاه های Fieldbus، سیستم های اجرایی ساخت و کنترل فرایند پیشرفته. با این تفاسیر نمایندگی یوکوگاوا باید بتواند انواع مختلف تجهیزات ابزار دقیق را در بازار ارائه دهد و در کنار آن خدمات پس از فروش و شرایط استفاده از دستگاه را نیز به وجود بیاورد. این موضوع باعث شده که ما در گروه ابزار سنجش آریا ادعا داشته باشیم که بهترین و اصلی ترین نمایندگی یوکوگاوا در ایران هستیم و خدمات مناسبی ارائه می دهیم.

 تاریخچه شرکت یوکوگاوا

استارت اولیه شرکت یوکوگاوا به سال ۱۹۱۵ و با همت یک دکتر به اسم Tamisuke Yokogawa زده شد. او استارت کار خود را با راه اندازی یک موسسه تحقیقاتی الکتریکی در شهر توکیو زد و در سال ۱۹۲۰ نام آن را به Yokogawa Electric Works Ltd تغییر داد. در سال ۱۹۳۳، دکتر یوکوگاوا تحقیقات و فعالیت های خود را به حوزه ساخت ابزار هواپیما و فضا پیما و همچنین تولید تجهیزات اندازه گیری جریان و دما و کنترل کننده های فشار برد. این شرکت پس از جنگ شکل عمومی تری به خود گرفته و تجهیزاتی در حوزه الکترونیک تولید کرد که منجر به احداث اولین دفتر فروش آنها در خارج از کشور و در شهر نیویورک شد.

در اوایل دهه ۱۹۶۰ بود که شرکت یوکوگاوا تبدیل به یک برند معتبر در حوزه تجهیزات صنعتی شد و اولین کارخانه تولید فلومترهای گردابی را راه اندازی کرد. به مرور زمان نمایندگی یوکوگاوا در اروپا و حتی در کشورهای دیگر مانند سنگاپور راه اندازی شد و فعالیت خود را در سطح بازارهای جهانی ادامه داد. در سال ۲۰۰۵ فاز جدیدی از جهانی‌شدن شرکت یوکوگاوا شکل گرفت و اتوماسیون صنعتی آنها با تاسیس شرکت یوکوگاوا الکتریک بین المللی در سنگاپور به وجود آمد. در حال حاضر شرکت یوکوگاوا نزدیک به ۲۰ هزار کارمند دارد و ۸۴ شرکت تابعه در کشور ژاپن و در سراسر دنیا دارد.

زمینه های فعالیت شرکت یوکوگاوا و محصولات آنها

کشورهایی که اقدام به راه‌اندازی نمایندگی یوکوگاوا کرده اند در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته اند که می‌توان به حوزه‌های صنعتی، حوزه های پالایشگاهی، حوزه های کنترل الکتریکی فرایند، حوزه های تصفیه و انتقال فاضلاب و موارد مشابه آنها اشاره کرد. این موضوع باعث شد که شرکت یوکوگاوا تبدیل به یک برند معتبر در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق و همچنین تجهیزات الکترونیکی در سطح بازار شود. از جمله محصولات این شرکت می توان به ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا، ترانسمیتر یوکوگاوا، ترانسمیتر فشار یوکوگاوا، ترانسمیتر دما یوکوگاوا و موارد مشابه آنها اشاره کرد.

 یکی از نکات جالبی که در مورد محصولات یوکوگاوا وجود دارد این است که در آنها از تکنولوژی رزونانس سیلیکون استفاده شده که امکان تبدیل داده های مکانیکی به داده های دیجیتالی را دارد. به همین دلیل می‌بینیم که در اکثر ترانسمیتر های تولید این شرکت، ما با نمایشگرهای دیجیتالی مواجه هستیم که امکان کنترل و اندازه گیری فاکتور های مختلف را با آسان ترین شیوه ممکن به ما می دهند. از پرکاربردترین محصولات یوکوگاوا به محصولات زیر می توان اشاره کرد.

 نمایندگی یوکوگاوا در ایران

 رابطه سیاسی و اقتصادی خوب ژاپن با ایران باعث شده که واردات محصولات شرکت یوکوگاوا به ایران با دردسر کمتری همراه باشد و ما امروزه از آنها به عنوان محصولات محبوب در حوزه ابزار دقیق یاد کنیم. میزان دقت و صحت ترانسمیترها و ابزار های تولیدی این شرکت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و به همین دلیل صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی ایران علاقه زیادی به استفاده از محصولات شرکت یوکوگاوا در حوزه فعالیت خود دارند. با توجه به تنوع بالای محصولات و همچنین کیفیت ساخت مناسب این شرکت، حتی نمونه های تقلبی و کپی از برند یوکوگاوا هم در بازار با عکس‌العمل خوبی مواجه می‌شوند. 

ما در گروه ابزار سنجش آریا با توجه به سابقه ۲۰ ساله خود در زمینه واردات و ارائه تجهیزات ابزار دقیق در ایران مفتخریم که توسط بسیاری از شرکت های صنعتی و پالایشگاهی به عنوان نمایندگی یوکوگاوا شناخته می شویم و ما را به عنوان شرکت اصلی وارد کننده محصولات یوکوگاوا می شناسند. اگر محصولات ما را دیده باشید در حوزه‌های مختلف مانند ترانسمیتر فشار یوکوگاوا، فلومتر مغناطیسی یوکوگاوا، روتامتر یوکوگاوا، فلومترهای ورتکس دیجیتالی یوکوگاوا، فلومتر های التراسونیک یوکوگاوا و ترانسمیتر هوشمند دمای یوکوگاوا فعالیت می کنیم و با توجه به نیاز صنعت محصولات خود را ارائه داده ایم.با توجه به توضیحاتی که داده شد شما می توانید با ما در گروه ابزار سنجش آریا در تماس باشید و امکان تهیه تجهیزات مختلف به عنوان نمایندگی یوکوگاوا را برای شما فراهم آوریم. اگر در انتخاب هر کدام از تجهیزات ابزار دقیق خود دچار مشکل هستید یا به دنبال رفع ابهام در انتخاب ابزار مورد نظر خود هستید می توانید به طور مستقیم با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.