گیج فشار ویکا به عنوان یکی از محبوب‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در حوزه ابزار دقیق شناخته می‌شود که کیفیت کار آن برای مهندسین و پیمانکاران پروژه‌های صنعتی ثابت شده است. این ابزار برای اندازه گیری فشار در یک سیستم بسیار مهم است و به همین دلیل با تنوع بالایی از آنها در سطح صنعت روبه‌رو هستیم. این تنوع بالا به شکلی است که ما حتی در اندازه صفحه پرشر گیج هم با تغییراتی مواجه هستیم که می‌تواند گزینه انتخابی ما را تحت تأثیر قرار دهد. با این تفاسیر به سراغ معرفی گیج فشار ویکا خواهیم رفت و به برخی از اطلاعاتی که در هنگام خرید پرشیا ویکا باید به آن‌ها توجه داشته باشیم اشاره می‌کنیم. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش پرشر گیج ویکا WIKA در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید پرشر گیج ویکا و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت گیج فشار ویکا با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

پرشر گیج ویکا

گیج فشار ویکا چیست؟

گیج فشار ویکا یا پرشر گیج ویکا یک دستگاه مخصوص برای اندازه گیری فشار و اعلام آن به اپراتور سیستم‌های صنعتی و غیر صنعتی است که امکان رصد شرایط مختلف پروژه را به آن‌ها می‌دهد. در واقع این دستگاه ابزاری دقیق بشمار می‌آید که هدف اختصاصی آن اندازه گیری فشار بر اساس معیارهای مکانیکی و غیرمکانیکی است. در حقیقت در این دستگاهها یک سیستم حرکتی تدارک دیده شده است که فشار اعمالی بر محیط را تبدیل به یک حرکت عقربه می‌کند و ما آن را به صورت تابعی از فشار می‌بینیم.

 نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که خرید گیج فشار ویکا بدون در نظر گرفتن فاکتورهای مؤثر بر آن امکان پذیر نیست. در ساده‌ترین حالت ممکن، ممکن است ما به دلایل شرایط امنیتی یا حتی شرایط کارکرد یک پروژه امکان نزدیک شدن به سیستم را نداشته باشیم و نیاز داشته باشیم که اطلاعات و فشار سیستم را از فاصله دور مطالعه کنیم. اینجاست که در انتخاب پرشر گیج ویکا باید به اندازه صفحه و اندازه رقم‌های نوشته شده در آن توجه کنید تا بتوانیم به این شکل از دستگاه استفاده کنیم. حالا در این بین فاکتورهای تخصصی دیگری مانند مقاومت در برابر فشار یا هر فاکتور دیگری هم وجود دارد که مسلماً بر روی انتخاب ما تأثیر گذار هستند.

اطلاعات مهم در انتخاب پرشر گیج ویکا

حالا فرض بگیرید که شما برای خرید پرشر گیج ویکا به یک سایت یا فروشگاه مراجعه کرده‌اید و می‌خواهید با توجه به نیاز خود یکی از این دستگاه‌ها را بخرید. اگر امکان مطالعه کاتالوگ دستگاه‌ها به شما داده شوند برخی مشخصات فنی بر روی آنها نوشته شده که آنها در انتخاب نهایی شما مؤثر هستند. زمانی که وارد فروشگاه می‌شوید سعی کنید اطلاعات زیر را از قبل داشته باشید:

مدل های گیج فشار ویکا

نمی‌دانم تا چه اندازه با این دستگاه‌ها و مدل‌های مختلف آنها آشنایی دارید. اما شرکت ویکا برای هر کدام از محصولات خود مدل خاصی در نظر گرفته است که شما می‌توانید انتخاب خود را بر مبنای همین معیار هم انجام دهید. به عنوان مثال گیج فشار مدل 213.53.63 یا گیج فشار ساکشن دیسشارژ، یا گیج فشار سری 232.5.160. البته مدل‌های زیادی از این دستگاهها وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به مشخصات هر کدام از آنها گیج فشار, یکای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قطر صفحه پرشر گیج

قطر صفحه به صورت قطر اندازه گیری شده عبور کرده از مرکز صفحه گیج فشار اندازه گیری می‌شود و یک فاکتور مهم در انتخاب آنها محسوب می‌شود. در حقیقت قطر صفحه مشخص می‌کند که ما با چه اندازه صفحه‌ای مواجه هستیم و از چه فاصله‌ای می‌توانیم اعداد نوشته شده در داخل صفحه را مطالعه کنیم. به عنوان مثال برخی از این دستگاه‌ها دارای قطر صفحه ۶۳ میلیمتر، برخی از آنها دارای قطر صفحه ۵۰ میلیمتر، برخی از آنها دارای قطر صفحه ۱۰۰ میلیمتر و برخی نیز دارای قطر ۶۰ میلیمتر است. این اندازه حتی در مورد نصب گیج فشار ویکا هم تاثیرگذار است.

 محدوده اندازه گیری فشار پرشر گیج ویکا

 این مورد را می‌توان مهمترین فاکتور در انتخاب پرشر گیج ویکا معرفی کرد که به طور مستقیم با عملکرد آن در ارتباط است. همه ما می دانیم که فشار سنج‌ها بر مبنای لوله بوردن کار می‌کنند و به همین دلیل وارد آمدن فشار بیش از ظرفیت لوله می‌تواند عملکرد آنها را مختل کند. این موضوع باعث شده که شرکت‌های سازنده برای دستگاه‌های خود محدوده مشخصی در نظر بگیرند تا امکان اندازه گیری فشارهای مختلف را برای سیستم‌های مختلف مشخص کند. به عنوان مثال، برخی از این دستگاه‌ها برای فشار بین صفر تا 1000+، برخی برای محدوده فشار 1- تا 400+  بار و برخی برای محدوده فشار 1- تا 1600+ بار قابل استفاده هستند. البته تنوع در اندازه گیری فشار در این فشارسنج‌ها متفاوت است و برای هر کدام از پرشر گیج ویکا یک محدوده خاص وجود دارد.

 قابلیت اتصال به سیستم‌های مختلف

 برای هر کدام از پرشر گیج‌های شرکت ویگا یک محل اتصال وجود دارد که مشخص می‌کند امکان استفاده از دستگاه برای چه قسمت‌هایی وجود دارد. برخی از این دستگاه‌ها برای اتصال دیافراگم و برخی از آنها برای خطوط پنوماتیک مناسب هست. بنابراین شما به عنوان خریدار باید مشخص کنید که قرار است گیج فشار ویکا به چه قسمتی اتصال یابد و بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

ماده اولیه بکار رفته در ساخت پرشر گیج

 اصولاً دستگاه گیج فشار ویکا در هوای آزاد و در محیط بیرون قرار داده می‌شود معمولاً شرایط خورنده خاصی را تجربه نمی‌کند. اما در برخی موارد ممکن است شرایط محیطی مانند رطوبت و آلودگی هوا تأثیر مستقیمی بر بدنه دستگاه گیج فشار داشته باشد و باعث خوردگی و در نهایت از کار افتادن دستگاه شود. به همین دلیل معمولاً در ساخت بدنه آن‌ها از فلزات و آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی استفاده می‌شود. معمولاً پرشر گیج‌های ویکا به طور کامل از جنس استیل هستند اما ممکن است نوع استیل به کار رفته در آنها با یکدیگر متفاوت باشند و استحکام مکانیکی و مقاومت خوردگی متفاوتی داشته باشند. لازم به ذکر است که خرید گیج فشار ویکا یک موضوع تخصصی است و شما باید اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری در این مورد داشته باشید. اگر نیاز به مشورت دارید می‌توانید به طور مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پرشر گیج ویکا
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو
Call Now Button