هارت کالیبراتور ۴۷۵ امرسون که با عنوان کالیبراتور ۴۷۵ و هارت 475 نیز در بازار ایران شناخته می شود یک ابزار کالیبره کننده برای سیستم های متصل به هم برای کنترل وضعیت آنها در یک حالت پایدار است. پروتکل هارت به عنوان یک پروتکل حاکم بر ابزارهای دقیق الکترونیکی شناخته می شود که اجزای مختلف یک سیستم اتوماسیون صنعتی را تحت کنترل خود قرار می‌دهد. برای این پروتکل دستگاه کالیبراتور ساخته می شود که می تواند وضعیت آن را از لحاظ پایداری یا عدم پایداری تغییر دهد و آن را به یک حالت ثابت برساند. پس با این تفاسیر در این مطلب به سراغ معرفی هارت کالیبراتور ۴۷۵ امرسون خواهیم رفت و در کنار آن سعی می‌کنیم که معرفی مختصری از پروتکل هارت و دستگاه هارت کالیبراتور هم داشته باشیم.  شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش هارت کالیبراتور 475 امرسون در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید هارت 475 و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت هارت 475 با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

هارت کالیبراتور 475 امرسون

معرفی کلی هارت کالیبراتور 475 امرسون

دستگاه هارت کالیبراتور ۴۷۵ امرسون تحت عنوان رابط پرتابل فیلد کامینیوکیتور شناخته می‌شود که وظیفه آن کالیبره کردن پروتکل هارت و همچنین در نظر گرفتن وضعیت ارتباطی کنترل کننده ها و حسگر ها در یک سیستم خاص است. زمانی که ما به دنبال طراحی یک سیستم با کمک ابزارهای دقیق هستیم، لازم است که یک پروتکل بین آنها برقرار باشد تا ما از وضعیت سیستم مطمئن شویم. این همان پروتکل هارت است که بر مبنای استاندارد Frequency Shift Keying عمل می‌کند و بر اساس داده‌های دیجیتال بر مبنای سیگنالهای آنالوگ مدوله شده است.

ابزار هارت ۴۷۵ امرسون یکی از معروف ترین و محبوب ترین دستگاه ها برای کالیبره کردن سیستم بر اساس پروتکل هارت است. این دستگاه دارای سیستم ارتباطی بر مبنای سیستم و همچنین بلوتوث بوده که امکان اتصال آن به فیلدهای مختلف در پروژه های صنعتی و غیر صنعتی را فراهم می‌کند.

پروتکل هارت چیست؟

پروتکل هارت (HART) یک پروتکل ارتباطی صنعتی است که بر اساس استاندارد ارتباطی FSK پایه گذاری شده است و هدف آن ارتباط بین اجزای مختلف در یک سیستم اتوماسیون صنعتی مانند سنسور ها و کنترل کننده ها و سایر اجزای آنهاست. پروتکل هارت بر اساس داده‌های دیجیتال بر روی سیگنال های آنالوگ مدوله می شوند و در حقیقت سوار کردن سیگنال های دیجیتال بر مبنای سیگنال آنالوگ بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر در آن انجام می‌گیرد.

 بهره بردن از پروتکل هارت در یک سیستم صنعتی بسیار مهم است. اگر ابزارهای مختلفی مانند ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر اختلاف فشار را دیده باشید در اکثر آن ها شدت جریان خروجی بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر است. بنابراین پروتکل هارت این امکان را به ما می دهد که یک ارتباط دائمی دو طرفه مطمئن برای تجهیزات مختلف نصب شده در یک سیستم فراهم بیاوریم و از این طریق ارتباط بین قسمت‌های مختلف را به وجود بیاوریم. باید به این نکته هم اشاره کنیم که ترانسمیتر های مختلف، سامانه های کنترلی و شیرهای کنترلی با استفاده از پروتکل هارت به طور کامل با یکدیگر در ارتباط خواهند بود و کیفیت ارتباطی آنها حفظ می شود. 

هارت کالیبراتور چیست؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد پروتکل هارت گفته شد، ما برای اینکه بتوانیم وضعیت این پروتکل را کنترل کنیم نیاز به یک دستگاه کالیبراتور داریم که در سطح بازار تحت عنوان هارت کالیبراتور یا کالیبره کننده پروتکل هارت شناخته می شوند. این دستگاه یک ابزار یا رابط دستی است که امکان ارتباط مشترک بین تجهیزات مختلف به کار گرفته در یک فیلد را به وجود می آورد. در حقیقت در ادوات سطحی یک فیلد که دارای ریزپردازنده سازگار با پروتکل هارت هستند، این دستگاه هارت کالیبراتور است که وضعیت سیستم را تحت کنترل قرار می دهند.

 همانطور که پروتکل هارت بر مبنای خط آنالوگ ۴ تا ۲۰ میلی آمپر طراحی شده، ارتباط دستگاه هارت کالیبراتور هم بر مبنای همین خط انجام می گیرد و سیگنال آن بین فرکانسهای 1200 تا 2200 هرتز تغییر می کند. سیگنال های به دست آمده از این ابزار شامل اطلاعاتی مانند مقادیر اندازه گیری شده، حدود بالا و پایین کالیبراسیون و همچنین خروجی آنالوگ تجهیزات ابزار دقیق است که همه آنها بر مبنای خطوط آنالوگ هستند. هارت کالیبراتور امکان اتصال به کمک سیم و همچنین دستگاه بلوتوث را فراهم می کند و معمولاً در آنها از یک سیستم عامل اندروید استفاده می شود. 

مشخصات فنی هارت 475 امرسون

دستگاه هارت کالیبراتور ۴۷۵ امرسون که در برخی منابع انگلیسی تحت عنوان دستگاه فیلد کامونیکیتور 475 شناخته می‌شود، یک دستگاه ارتباطی دستی است که دستگاه‌های مختلف بر مبنای فیلدباس جهانی HART و FOUNDATION را پشتیبانی می کند و محصولات بیش از ۱۰۰ کارخانه در دنیا را پوشش می دهد. این دستگاه به عنوان یکی از محبوب ترین دستگاههای هارت کالیبراتور در بازار شناخته می شود و تقریباً همه دستگاه‌های موجود در ایران را پوشش می‌دهند.

دستگاه هارت ۴۷۵ امرسون دارای یک رابط گرافیکی و کاملا رنگی است که اپراتور می تواند به راحتی داده‌ها و اطلاعات درج شده در آن را مطالعه کند و از آنها برای محاسبات خود کمک بگیرد. در این دستگاه ها امکان برقراری ارتباط از طریق بلوتوث و همچنین از طریق سیم وجود دارد و شما می توانید اطمینان داشته باشید که امکان اتصال آن به فیلد های دارای دستگاه های مختلف وجود دارد. بنابراین اگر شما بخواهید ترانسمیترها، حسگر ها و سیستم های دیجیتالی مختلف را در پروژه صنعتی خود داشته باشید می توانید پروتکل هارت را با این دستگاه به خوبی کنترل کنید.

در دستگاه کالیبراتور ۴۷۵ از یک باتری یون لیتیوم با طول عمر بالا و ماژول قدرتمند استفاده شده است که شما در این مورد نگرانی نخواهید داشت. ضمن اینکه کیفیت دستگاه به شکلی است که شما می توانید نسبت به تشخیص درست و قدرتمند آن اطمینان کامل داشته باشید و مطمئن باشید که پروتکل هارت در بین تک تک دستگاه های ابزار دقیق شما به شکل مناسب و استاندارد پیاده سازی می شود. در انتهای مطلب باید به این نکته اشاره کنیم که هم  پروتکل هارت و هم دستگاه هارت کالیبراتور ۴۷۵ امرسون پیچیده تر از چیزی است که ما بخواهیم در این مطلب کوتاه آن را به شکل دقیق توضیح دهیم. به همین دلیل امیدواریم که با این مقاله بخشی از ابهامات شما را برطرف کرده باشیم. اما اگر در هر قسمت از این مطلب دچار ابهام هستید می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید تا پاسخ دقیق تر و فنی تر را در اختیار شما قرار دهند.