یکی از تجهیزات تولیدی شرکت ویکا برای اندازه گیری و انتقال نتیجه اندازه گیری فشار در یک سیستم استفاده می‌شود، پرشر ترانسمیتر wika a10 است. این ترانسمیترها به دلیل شرایط ویژه و طراحی خاص خود از جمله محصولات پر کاربرد در صنایع مختلف شناخته می‌شوند و کاربرد وسیعی دارند. البته از آنجایی که در بازار برای این محصولات نمونه‌های مشابه و کپی وجود دارند، انتخاب آنها و خرید ترانسمیتر فشار اورجینال کمی سخت و پیچیده می شود. حالا به منظور آشنایی بیشتر شما با پرشر ترانسمیتر wika a10 در این مطلب به بررسی کلی آن خواهیم پرداخت و در مورد ویژگی‌های فنی آن صحبت خواهیم کرد. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر فشار ویکا a10 WIKA در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار ویکا آ 10 و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پرشر ترانسمیتر ویکا a10 با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ترانسمیتر فشار ویکا a10

معرفی کلی پرشر ترانسمیتر wika a10

پرشر ترانسمیتر wika a10 یکی از محصولات دقیق و باکیفیت شرکت ویکا است که می‌تواند اندازه گیری فشار را با دقت بسیار بالایی انجام دهد و نتیجه را به اتاق کنترل انتقال دهد. این ابزارها به دلیل برخورداری از سیستم تشخیص فشار یا همان سنسور فشار پیشرفته به خوبی می تواند محدوده فشاری بسیار وسیعی را پوشش دهد که کاربرد آن را در صنایع مختلف راحت‌تر می‌کند. از طرف دیگر مواد به کار رفته در ساخت بدنه ترانسمیتر فشار ویکا باعث شده که امکان استفاده از آن در شرایط خورنده و در شرایط نامناسب وجود داشته باشد.

 به طور کلی شرکت ویکا در تولید ترانسمیترهای فشار و به طور ویژه پرشر ترانسمیتر wika a10 حساسیت بالایی به خرج داده که به راحتی می‌توانند محدوده وسیعی از فشار را تحت پوشش خود قرار دهند و در صنایع مختلف به کار گرفته شوند. از طرف دیگر میزان شدت جریان خروجی و همچنین نحوه اتصال پرشر ترانسمیتر به یک سیستم موضوع مهم دیگری است که شما می توانید در انتخاب خود به آنها توجه کنید و بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

ترانسمیتر فشار قلمی ویکا A10

کشور سازنده : آلمان
وضیعت محصول : نو
اصالت جنس : اصلی
گارانتی : –
مرجوعی : –


ویژگیهای فنی ترانسمیتر فشار wika آ10

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بررسی شرایط کلی پرشر ترانسمیتر wika a10 برویم اول باید به برخی از ویژگی های فنی این ترانسمیترها اشاره کنیم تا ببینیم که بطور کلی برای چه مواردی می توان از آن استفاده کرد:

  • محدوده فشار قابل اندازه گیری: از حدود (0 تا 0.6 بار) تا (1000 بار)؛
  • میزان خطا در اندازه گیری:  کمتر از 0.25 درصد
  • شدت جریان خروجی:  ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
  •  اتصالات الکتریکی: اتصال به کمک مدارهای الکتریکی زاویه به صورت کابل های دوتایی و سه تایی.

بررسی تشریحی قسمت های مختلف ترانسمیتر ویکا

حال اگر بخواهیم به شکل تشریحی بخش‌های مختلف پرشر ترانسمیتر wika a10 را بررسی کنیم، در گام اول به سراغ محدوده فشار قابل اندازه گیری در این ترانسمیترها میرویم.

محدوده فشار قابل اندازه گیری

با کمی اغماض می‌توانیم محدوده فشار این ابزارها را بین صفر تا ۱۰۰۰ بار قرار دهیم که نشان دهنده پوشش از یک محدوده فشاری وسیع است. پس شما میتوانید به راحتی از این ابزار در صنایع مختلف مانند خودرو سازی و کشتی سازی استفاده کنید.

جنس بدنه

 بخش مهم دیگر ماده اولیه استفاده شده برای ساخت بدنه ترانسمیتر فشار wika a10 است. در ساخت بدنه این تجهیزات از استنلس استیل ۳۰۴ دارای مدار چاپی برای مطلوب سازی سیگنال در محدوده تولید جریان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر استفاده شده است. این ماده باعث می شود که مقاومت بدنه ترانسمیتر فشار در برابر شرایط خورنده بسیار خوب باشد و از طرف دیگر استحکام مکانیکی بالایی در اختیار ما قرار دهد. بنابراین ما برای استفاده از پرشر ترانسمیتر wika a10 محدودیت خاصی از لحاظ خورنده بودن محیط یا فشار بر روی ترانسمیتر نداریم.

سنسور فشار

 سنسور فشار یک قسمت بسیار مهم و تعیین کننده در عملکرد ترانسمیترهای فشار است که به عنوان اولین بخش حسگر فشار شناخته می شوند و عملکرد کلی دستگاه به این قسمت بستگی دارد. هرچه سنسور حساسیت بیشتری داشته باشد می‌توان از آن برای اندازه گیری محدوده فشار کوچک تر استفاده کرد و به عنوان یک دستگاه دقیق به کار برد. اما معمولاً در شرایطی که میزان فشار بسیار زیاد باشند، سازندگان ترجیحاً از سنسورهای با حساسیت کمتر استفاده می کنند که طبیعتاً دقت پایین تری دارند. سنسور های استفاده شده در ترانسمیترهای فشار ویکا از نوع پیزوالکتریک رزیستیو؛ فیلم نازک و سرامیکی هستند که هر کدام از آنها شرایط متفاوتی دارند.

نحوه اتصال پرشر ترانسمیتر wika a10

 اصولاً پرشر ترانسمیترها به صورت یک نری بر روی سیستم های مختلف نصب می شود که اندازه قسمت پیچ دار آنها با یکدیگر متفاوت است و می‌تواند بر روی طراحی کلی ترانسمیتر نقش داشته باشد. نحوه اتصال در ترانسمیتر فشار wika a10 از نوع نری 1/4 NPT است که به عنوان یک معیار استاندارد از آن یاد می‌شود. این قسمت اتصال از جنس استنلس استیل ۳۱۶ است که مقاومت مکانیکی و خوردگی بسیار بالایی دارد. قسمت داخلی این اتصال به صورت توخالی بوده که عنصر حسگر یا سنسور فشار در داخل آن قرار می گیرد و وظیفه مشخص کردن میزان فشار را بر عهده دارد.

خرید ترانسمیتر فشار wika a10

 متاسفانه در چند سال اخیر شاهد هستیم که حتی برای محصولات برند ویکا هم نمونه های تقلبی و کپی در بازار وجود دارد و اکثر خریداران قادر به تشخیص آنها نیستند. این کار شما را برای پیدا کردن نمونه اورجینال پرشر ترانسمیتر wika a10 سخت تر می کند و باید به سراغ یک شرکت معتبر و شناخته شده در این زمینه بروید. معمولاً در محصولات شرکت ویکا از  مواد اولیه با کیفیت استفاده شده که شما با بررسی قسمت خارجی می توانید آنها را تشخیص دهید. در ضمن محصولات این شرکت صرفاً در دو کشور آلمان و لهستان تولید می‌شوند و تولیدی کشور های دیگر می تواند به عنوان کپی شناخته شود.

در نهایت امکان مشخص کردن یک قیمت قطعی به عنوان قیمت ترانسمیتر فشار wika a10 در بازار وجود ندارد و قیمت آنها متغیر است. با توجه به اینکه این محصولات وارداتی هستند و تغییرات نرخ ارز به طور مستقیم بر روی آنها تاثیرگذار است، شما بهتر است برای خرید این ابزارها به طور مستقیم با شرکت های فروشنده تماس بگیرید. بنابراین ما هم در این مطلب به رغم خاص و مشخصی به عنوان قیمت پرشر ترانسمیتر wika a10 اشاره نمی کنیم و اگر شما به دنبال اطلاعات دقیق تر هستید با ما تماس بگیرید.