فلومتر مدکو که فلو ترانسمیتر نیز نامیده می شود، یکی از بهترین ابزارآلات و تجهیزات اندازه گیری است که  مهندسین صنعتی و پالایشگاهی به وفور از آنها استفاده می کنند و می توانند به کمک آن سیستم های مختلف را طراحی کنند. فلومتر مدکو با نام دبی سنج مدکو نیز شناخته شده است. این فلومتر مدکو جز ابزارهایی است که در رده ابزارهای سنجش دقیق به کار گرفته می‌شود و از نتایج به دست آمده از آن برای کنترل و حفاظت سیستم ها استفاده می شود. فلومتر مدکو برای تعیین شدت جریان سیال عبوری از یک قسمت لوله کشی خاص استفاده می شود. می توانید فلومتر های مختلفی که برای شما قرار داده ایم را بررسی کنید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید. فروشگاه ابزار دقیق ابزار سنجش آریا نماینده فروش فلومتر مدکو MADECO در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید فلومتر Flowmeter و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت فلومتر مدکو با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

 

فلومتر مدکو

درباره شرکت مدکو

شرکت مدکو در سال 2005 در کانادا تاسیس شد و به طور تخصصی در زمنیه تولید ابزارآلت و تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می کند. این شرکت محصولاتی با قیمت مناسب و ویژگی رقابتی عرضه می کند. در این فلومتر سیال ابتدا از یک جریان مستقیم عبور می کند که این کار باعث می شود تلاطم فلو عبوری آن کاهش پیدا کند تا بتوان نتیجه دقیق تری به دست آورد. سپس جریان هوا از توربین های تعبیه شده در فلومتر مدکو عبور می کند و باعث می شود که توربین با یک سرعتی متناسب با سرعت سیال عبوری از فلومتر مدکو بچرخد. هر تیغه توربین فلومتر مدکو از طریق میدان مغناطیسی ایجاد می شود. این پالس ها فرکانس خروجی را تولید می کنند که همان جریان حجمی مورد نظر است. این رون موجب می شود تا دقت خروجی بسیار افزایش پیدا کند و در نتیجه می توان خروجی مطمئن تری پیدا کرد.

 

ویژگی های فلومتر مدکو

 • دارای پالس خروجی 4 تا ma 20  می باشد.
 • دقت فلومتر مدکو بسیار زیاد و قابل قبول و به میزان  ± 0.5 % است که بسیار مناسب و کاربردی در بیشتر صنایع است.
 • دمای فرآیند این فلومتر از -20 تا + 60 درجه سانتی گراد است که این قابلیت را دارد تا در شرایط مختلف استفاده شود.
 • قابل استفاده در بیشتر صنایع و شرایط مختلف
 • بدنه بسیار مقاوم در برابر ضربه ، خوردگی و … .
 • فلومتر مدکو توانایی تحمل دمای سیال از – 20 تا + 150 درجه سانتی گراد را دارد.
 • مواد به کار رفته در بدنه این فلومتر SS304 و SS316 است.

این فلومتر با توجه به دقت بالا و جنس بدنه مقاوم در برابر حرارت و مواد مختلف، این قابلیت را دارد تا در صنایع مختلف و در شرایط متفاوت استفاده شود. به طور ویژه می توان از این فلومتر در آب، گازوئیل، سوخت های دیزلی و سایر مواد استفاده کرد تا بتوان هرچه بیشتر جریان فلو عبوری در سیستم لوله کشی را کنترل کرد. سرعت فلو عبوری در لوله ها در این فلومتر توسط توربین هایی که در آن تعبیه شده است به پالس خروجی تبدیل می شود که بین بازه 4 تا ma 20 می باشد. یکی دیگر از بهترین فلومترهای بازار ایران، فلومتر روزمونت می باشد.

چرا استفاده از فلومتر اهمیت دارد؟

در یک سیستم صنعتی و پالایشگاهی، مسئله ورودی و خروجی اهمیت بسیاری دارد. این دوره به طور مستقیم مشخص میکند که فرایند در چه شرایطی کار میکند و نتیجه نهایی آن چیست. در مطالب قبلی به معرفی دستگاه های مختلفی مانند ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما پرداختیم. این فاکتورها در انجام یک سیستم نقش دارند، اما در کنار آن نباید از مسئله حجم ورودی و خروجی چشم‌پوشی کنیم و اینجاست که ابزاری به اسم فلومتر ترانسمیتر جریان یا فلو ترانسمیتر به کار گرفته می شود. بنابراین استفاده از جریان سنج می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 • این ابزار مشخص می‌کند که سرعت جریان در داخل لوله ها به چه صورت است و تنش وارده بسیار به چه شکل است؛
 • به کمک این ابزار می توان مشخص کرد که میزان اصطکاک انرژی در داخل و در محل تماس لوله به چه صورت است؛
 • به کمک این ابزار و فاکتورهایی مانند چگالی و جرم مولکولی میزان ماده مصرفی در فرآیند مشخص میشود؛
 • به کمک این ابزار می توان میزان ماده مورد نیاز برای یک سیستم را مشخص کرد که در خرید آن اهمیت دارد؛
 • به کمک این ابزار می توان تاثیر فاکتورهایی مانند فشار و دما در یک سیستم را بررسی کرد.