ترانسمیتر دما جومو از جمله محصولات برای سنجش درجه حرارت در سیستمهای صنعتی و پالایشگاهی و انتقال آن به اتاق کنترل است. این ابزارها به عنوان تجهیزاتی مهم و تأثیرگذار در فرآیندهای صنعتی شناخته می شوند که تاثیر زیادی بر نتیجه کار دارند. در واقع کارشناسان فرایند با کمک تمپرچر ترانسمیتر جومو می توانند تشخیص دهند که وضعیت دمایی در پروژه به چه صورت است و چه شرایطی به صورت بهینه برای انجام یک واکنش خاص فراهم شود. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر دما جومو JUMO در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر دما جومو و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت تمپرچر ترانسمیتر جومو با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ترانسمیتر دما جومو

معرفی شرکت جومو JUMO

برای اندازه گیری دقیق میزان دما پارامتر های مختلفی را باید در نظر گرفت. کارایی در طیف های گسترده عملیات ، دارا بودن تاییدیه های مرتبط ، هزینه های موجود، ارتباط و همسان سازی با سیستم های کنترلی و بالطبع کیفیت مناسب، دقت بالا و زمان پاسخ دهی مناسب و قابل اعتماد بودن نتایج اندازه گرفته شده از جمله مهم ترین مواردی است که برای خرید یک ترانسمیتر دما بر حسب نوع پروژه باید در نظر گرفت.تمپرچر ترانسمیتر جومو در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین و با کیفیت ترین ترانسمیتر های موجود در بازار است. این ترانسمیتر ها استفاده بسیار گسترده ای را در تمامی بخش های صنایع دارند. شرکت جومو در سال 1948 در کشور آلمن تاسیس شد و در سال 1960 وارد حوزه ابزار دقیق و سنجش دما شد.


انواع تمپرچر ترانسمیتر جومو JUMO

 • ترانسمیتر دما جومو DTRANS T01(دو سیم)

یکی از ویژگی های این تمپرچر ترانسمیتر دما خروجی دو سیم 4 تا 20 میلی آمپر است. این نوع ترانسمیتر ها برای صنایع تولیدی فرآیندی، تولید کوره های صنعتی و صنایع حرارتی و داروسازی مناسب هستند و قابلیت نصب بر روی کلگی یا هد را دارند.

 • ترانسمیتر دما جومو DTRANS T02(چهار سیم)

تمپرچر ترانسمیتر جومو سری T02 قابلیت تنظیم با برنامه setup یا صفحه کلید را دارند و دارای نمایشگر LCD هستند و روی ریل نصب می شوند.

 • ترانسمیتر دما جومو DTRANS T03(دوسیم/ سه سیم)

تمپرچر ترانسمیتر جومو T03 برای نصب بر روی کلگی یا هد طراحی شده اند و دارای مدل تنظیم پذیر می باشند و قابلیت تنظیم پذیری دقیق با استفاده از برنامه Setup را دارند.

 • ترانسمیتر دما جومو DTRANS T04(چهار سیم)

میزان خروجی 4 تا 20 میلی آمپر و 0 تا 10 ولت است. ورودی و خروجی آن ها جدا شده به روش گالوانیزه می باشد.

 • ترانسمیتر دما جومو DTRANS T05(برنامه پذیر دو سیم)

این مدل قابلیت تنظیم حرارت بر روی فارنهایت برای سنسورهای حرارتی وتنظیم به صورت مستقیم از طریق کابل USB بدون نیاز به ولتاژ کمکی را دارد.

 • ترانسمیتر دما جومو WTRANS B(هد برنامه پذیر با انتقال اطلاعات بی سیم)

برای اندازه گیری های ساکن و سیار مناسب است. ورودی اندازه گیری عمومی دارد. عملکرد آن online chart برای ثبت مقادیر اندازه گیری شده بر روی PC به صورت مستقیم است.

 • ترنسمیتر دما جومو DTRANS T06 – ترنسمیتر چهار سیم چندکاره

مجهز به ورودی عمومی برای تعداد زیادی از سنسورها و سیگنال استاندارد و شمارنده ساعت کارکرد و سرویس است.

 • ترنسمیتر دما جومو DTRANS T07 – ترنسمیتر حرارت دو کاناله با HART®/EX/SIL

کاربردهای این تمپرچر ترانسمیتر جومو برای صنایع تولیدی فرآیندی، صنایع حرارتی و ساخت کارخانه و مهندسی مکانیک مناسب است. این مدل دارای خروجی 4 تا 20 میلی آمپر(یک کاناله) است.

 از ترانسمیتر دما کجا استفاده میشود؟

به طور کلی ترانسمیتر ها به عنوان ابزار دقیق استفاده می شوند و وظیفه آنها کنترل پارامترها و فاکتورهای مختلف صنعتی است. به عنوان مثال ترانسمیتر دما برای اندازه گیری دما و تغییرات آن در یک فرآیند و ترانسمیتر فشار برای اندازه گیری و تغییرات فشار استفاده می شود. بنابراین از تمپرچر ترانسمیتر می توان در نقش های مختلفی استفاده کرد. برخی از این نقش ها عبارتند از:

 • اندازه گیری و کنترل دما در یک کوره صنعتی یا غیر صنعتی
 • اندازه گیری و کنترل تغییرات دما در اثر واکنش های شیمیایی
 • اندازه گیری و کنترل دما در موتورهای صنعتی برای ایجاد شرایط بهینه
 • اندازه گیری و کنترل دما در سیستم های پایپینگ در فرایندهای صنعتی و پالایشگاهی
 • اندازه گیری و کنترل دما در مخزن های تحت فشار و محل انجام واکنش های شیمیایی
 • اندازه گیری و کنترل دما در دیگ بخار و در بویلر ها.

اطلاعاتی که در مورد ترانسمیتر دما داده شد، بیشتر عمومی هستند و برای استفاده تخصصی و فنی از آن ها لازم است که هم اپراتور و هم نصاب ترانسمیتر آشنایی کامل با آنها داشته باشند. در حقیقت ترانسمیترها ابزار های حرفه ای و تخصصی محسوب می شوند. این یعنی شما به عنوان اپراتور یا تکنسین در یک سیستم میتوانید از داده‌های این ابزار استفاده کنید و وضعیت سیستم خود را از لحاظ عملکرد بهینه بررسی کنید.