ترانسمیتر فشار یوکوگاوا یکی از  تجهیزاتی است که به خوبی می تواند در کنترل شرایط یک پروژه و اعمال تغییر در آن با توجه به شرایط استاندارد نقش داشته باشد. این ابزار در اندازه گیری دقیق فشار و انتقال آن به اتاق کنترل نقش مهمی دارد و می تواند مناطق قابل انفجار در پروژه های بزرگ را کنترل کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم این تجهیزات این است که می‌توان از آن برای بالا بردن طول عمر فرایند و اندازه گیری سطح در مخازن مختلف استفاده کرد. فروشگاه ابزار دقیق ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر فشار یوکوگاوا در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار یوکوگاوا و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

مشخصات فنی ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا برای کنترل فشار و اعلام مقدار آن به اتاق کنترل استفاده می شود. اما همین ابزار می تواند فشار را اندازه گیری کند، سطح مایعات را به ما نشان دهد، فشار تفاضلی بین دو مخزن را مشخص کند، فشار مطلق را تعیین کند و در تعیین حجم مایع و وزن مخصوص آن نقش داشته باشد. این ویژگی ها یعنی ما با یک ابزار بسیار کارآمد و مفید در صنعت مواجه هستیم و می‌توانیم نقش های بسیار بیشتری برای آن در نظر بگیریم. نکته جالب و مهم در مورد پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا این است که در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است و هر کسی با توجه به نیاز خود می‌تواند از تنوع مدل‌های مختلف آن استفاده کند. ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJX110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA130A و ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A-F مدل هایی از این دستگاه هستند که در بازار ایران وجود دارند و تهیه آنها آسان است. ترانسمیتر دما یوکوگاوا نیز مانند ترانسمیتر فشار این برند دارای دقت بسیار بالایی می باشد.

در ساخت پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا از چند نوع آلیاژ مختلف استفاده شده است که مهمترین آنها آلومینیوم، برنج یا برنز و همچنین استیل ۳۰۴ یا فولاد ضد زنگ هستند. هر کدام از این آلیاژها ویژگی های منحصر به فردی دارند، اما ویژگی مشترک همه آنها مقاومت بالا در برابر فشار مکانیکی و همچنین در برابر خوردگی و شرایط خورنده است. پس عملا برای استفاده از این ابزارها در حوزه‌های مختلف محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توان از مدل های آنها استفاده کرد. مسئله مقاومت در برابر فشار و محدوده فشاری استاندارد برای عملکرد این محصولات موضوع بسیار مهمی است و در انتخاب آنها لحاظ می شود. مدلهای مختلف این ترانسمیترها مانند ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A-F محدوده فشاری متفاوتی دارند که برای این محصول بین ۲۵ تا ۵۰۰ کیلو پاسکال است. البته این محدوده فشاری برای مدل های دیگر مانند پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJX110A بین 2.5 تا ۱۰۰ کیلو پاسکال برآورد می شود. برای کالیبره کردن این دستگاه معمولا از هارت 475 استفاده می شود.

عملکرد پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا به شکل تبدیل فشار مکانیکی ورودی و تبدیل آن به شدت جریان خروجی است. این شدت جریان به صورت سیگنال‌هایی به یک مبدل داده می‌شوند که خروجی آن به صورت میلی آمپر گزارش می‌شود. در مدلهای مختلف این دستگاه ها سیگنال خروجی بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر تغییر می کند و معمولا در همه آنها یک محدوده یکسان دارد. این شدت جریان برای انتخاب دستگاه با توجه به وضعیت پروژه اهمیت ویژه‌ای دارد. ماده اولیه بکار رفته در ساخت دیافراگم موضوع مهم دیگری است که در ترانسمیتر فشار یوکوگاوا مد نظر قرار می گیرد. برای ساخت این قسمت از دستگاه از استنلس استیل و آلیاژ تیتانیوم استفاده می شود که هردو استحکام مکانیکی بسیار بالا و مقاومت خوردگی عالی دارند.

انواع ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

مزایای پرشر ترانسمیتر

برای درک مزایای ترانسمیتر فشار بهتر است که آن را با گیج فشار مقایسه کنیم. این موضوع کمک می‌کند که درک ما نسبت به ترانسمیترها بالاتر برود و با شناخت بهتری نسبت به آنها رفتار کنیم. از جمله مزایای این ترانسمیترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترانسمیتر ها می توانند به طور مستقیم سطح فشار و همچنین فشار تفاضلی را اندازه گیری کنند؛
  • ترانسمیتر ها می توانند تقریباً هر محیطی را تحمل کنند و حتی به صورت غرق شده هم استفاده شوند؛
  • در ساخت ترانسمیترها از مواد پیزوالکتریک استفاده می شود که نسبت به هر دو نوع میدان تابشی و الکترومغناطیسی مقاوم است؛
  • پرشر ترانسمیتر می‌توانند به سیستم های دیگر مانند مدارهای الکتریکی متصل شود؛
  • پرشر ترانسمیتر می‌تواند برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار اتمسفر استفاده شود.