ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا یکی از تجهیزات موجود در بازار است که توسط برند معتبر یوکوگاوا به بازار عرضه شده و می تواند نقش مهمی در اندازه گیری و سنجش فشار در یک منطقه داشته باشد. این ابزارها معمولاً بین دو نقطه نصب می شوند تا تفاوت و تفاضل فشار بین آن دو نقطه را با توجه به یک فشار مبنا اندازه گیری کنند. به همین دلیل نتایج گزارش شده توسط این ترانسمیترها بر مبنای اختلاف بین دو نقطه بوده و در برخی موارد ممکن است از یک نقطه شاهد یا مبنا برای سنجش استفاده شود.

شاید در بسیاری از موارد بین استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا و ترانسمیتر فشار یوکوگاوا شباهت‌هایی وجود داشته باشد، اما به طور کلی مکانیسم استفاده از آن ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین با توجه به تفاوت هایی که در قسمت های مختلف این دستگاه ها وجود دارد، مدل های مختلف از آنها در بازار وجود دارد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا در گام اول یک تعریف مشخص از این ترانسمیترها و کاربرد آنها داشته باشیم و سه مدل رایج ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا را در سطح بازار معرفی کنیم. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت ترانسمیتر تفاضلی یوکوگاوا با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا

معرفی کلی ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا

ترانسمیتر اختلاف فشار (DIFFERENTIAL PRESSURE TRANSMITTER) یا ترانسمیتر تفاضلی یک ابزار اندازه گیری و مقایسه فشار بین دو نقطه است که اختلاف فشار بین این دو نقطه را اندازه گیری می کند. بنابراین طبیعی است که برای این ابزارها یک نقطه ورودی و یک نقطه  خروجی یا دو نقطه ورودی وجود داشته باشد. این دو ورودی به دو فشار و با اندازه متفاوت متصل می‌شود و دستگاه با اندازه گیری اختلاف فشار بین آنها، نتیجه را به صورت یک عدد مشخص گزارش می کند. پرفروش ترین مدل های این ترانسمیتر اختلاف فشار این مدل ها می باشند:

ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین ابزارهای دقیق موجود در سطح بازار است که می تواند در پروژه‌های مختلف به کار گرفته شود. شرکت یوکوگاوا برای پاسخ دهی به نیازهای صنعتی و غیرصنعتی تلاش کرده که مدل‌های مختلفی از این ترانسمیترهای تفاضلی تولید کند که هر کدام از آنها ویژگی های متفاوتی دارند. اگرچه تقریباً مکانیزم عملکرد و روش اندازه گیری اختلاف فشار در این ترانسمیترهای یکسان است، اما جزئیاتی در آنها تغییر کرده که هم کاربرد دستگاه و هم به طور کلی ویژگی های فنی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

 ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا چگونه عمل می کند؟

 فارغ از اینکه ما کدام یک از مدل های ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا را در نظر بگیریم، مکانیزم و عملکرد آنها یکسان است. شما می توانید یک ترانسمیتر با دو ورودی را در نظر بگیرید که از دو طرف به دو سیستم با فشار های متفاوت متصل می شود. به عنوان مثال در مدل EJX از این ترانسمیترها از سنسور رزونانس تک سیلیکون استفاده شده است که در مورد مایعات، گازها و بخار کاربر دارد. دو ورودی در نظر گرفته شده برای ترانسمیترهای تفاضلی یوکوگاوا با دو حرف انگلیسی H و L مشخص شده اند.

 در این ترانسمیترها حرف L برای ورودی با فشار پایین و حرف H برای ورودی با فشار بالا در نظر گرفته شده است. زمانی که این فشارها به قسمت سنسور وارد می شوند، حسگرها قادر به تشخیص تفاضل فشار بین آنها هستند که این تفاضل را بصورت یک عدد تفاضلی و به صورت تابعی از فشار در اختیار ما قرار می‌دهند. ترانسمیتر فشار یا فشار سنج، اندازه گیری فشار را بر مبنای یک فشار شاهد یا همان استاندارد یک اتمسفر انجام می دهند. اما ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا اندازه گیری خود را بر مبنای اختلاف فشار بین دو نقطه انجام می دهند و عدد به دست آمده صرفاً به معنی اندازه گیری فشار مستقل نیست.

کاربردهای ترانسمیتر تفاضلی یوکوگاوا

در بند قبل به این نکته اشاره کردیم که ترانسمیتر ها برای اندازه گیری فشار بین دو نقطه به کار گرفته می شوند که ممکن است در یکی از آنها از فشار استاندارد یا مبنا استفاده شده باشد. این موضوع باعث می شود که کاربرد ترانسمیترهای اختلاف فشار بسیار زیاد باشد و محدودیت خاصی در آنها وجود نداشته باشد. در حقیقت شما در هر پروژه صنعتی و پالایشگاهی که به دنبال اندازه گیری اختلاف فشار بین دو نقطه باشید، امکان استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا را دارید. فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که این اختلاف فشار در سطح توانایی و قابلیت دستگاه برای اندازه گیری باشد و فراتر از ظرفیت آن نباشد.

برخی از فاکتورهای مهم در خرید ترانسمیتر اختلاف فشار

زمانی که شما قصد انتخاب ترانسمیتر اختلاف فشار برای پروژه صنعتی و پالایشگاهی خود دارید، لازم است که انتخاب ترانسمیتر کاملا متناسب با نیاز شما صورت گیرد. فاکتورهای مختلفی مانند اختلاف فشار بین دو نقطه یا حتی با ساز و کار اندازه گیری فشار در ترانسمیتر می تواند فاکتور مهمی در انتخاب آنها باشد. با این تفاسیر شما در خرید این تجهیزات باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • دقت ترانسمیتر: این دقت به صورت یک عدد یا به شکل درصد به شما داده می شود و معمولاً در حالت استاندارد 0.5 درصد است. اما ممکن است شما نیاز به دقت بالایی در اندازه گیری فشار نداشته باشید یا حتی بخواهید حساسیت پروژه خود را بالاتر ببرید. در این صورت باید سعی کنید که دقت ترانسمیتر اختلاف فشار را در بالاترین سطح ممکن انتخاب کنید.
  • رنج و اندازه‌گیری گستره فشار: فراموش نکنید که ما به هنگام استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار می‌خواهیم تغییرات فشار را با توجه به تغییرات سنسور یا حسگر اندازه گیری کنیم. در این تجهیزات از سنسور های مختلفی که معمولا تحت عنوان کپسول شناخته می‌شود، استفاده می شود. این سنسور ها توانایی و ظرفیت مشخصی در اندازه‌گیری گسترده فشار دارند و شما باید با توجه به اختلاف فشاری که در سیستم خود دارید ابزار مورد نظر را انتخاب کنید.
  • جنس کپسول: یکی دیگر از فاکتورهایی که شما به هنگام خرید ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا باید در نظر بگیرید جنس به کار رفته در ساخت کپسول دستگاه است. معمولاً در اکثر دستگاه‌ها از استیل به عنوان ماده اصلی کپسول استفاده می‌شود، اما ممکن است تغییراتی در آنها به وجود بیاید که طبیعتاً عملکرد دستگاه و میزان فشار اندازه گیری شده توسط آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • هوشمند یا اسمارت بودن ابزار: روش های مختلفی برای گزارش اختلاف فشار اندازه گیری شده در این ترانسمیترها وجود دارد که برخی از آنها به صورت عقربه ای بوده و برخی نیز به صورت دیجیتالی هستند که نتیجه را در قالب داده های کامپیوتری به اتاق کنترل می فرستند. طبیعتاً ترانسمیترهای هوشمند یا اسمارت توانایی بالاتری در گزارش داده ها دارند و دقت آن‌ها باعث می‌شود که ما با کیفیت و قیمت بالاتری مواجه باشیم.
  • امکان کالیبره کردن ابزار: از دیگر فاکتورهایی که شما به هنگام خرید ترانسمیتر اختلاف فشار باید به آن توجه کنید بحث کالیبره کردن ابزار در شرایط مختلف است. هرچه امکان کالیبره کردن ابزار ساده تر باشد و شما این کار را در زمان سریع تر انجام دهید طبیعتا به کیفیت کار شما کمک می کند و با خیال راحت تری می توانید از ابزار خریداری شده خود استفاده کنید.

 طبیعی است که اگر شما به شکل حرفه ای و دقیق با ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا آشنایی نداشته باشید در خرید آنها دچار مشکل و ابهام شوید. به همین دلیل سعی کنید که در جریان خرید خود به فاکتورها و ویژگی های مهم در خرید آن ها توجه داشته باشید و در صورت امکان با شرکتهای فروشنده مشورت کنید.

نتیجه گیری

ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا به یک مدل خاص یا برای استفاده در یک حوزه خاص محدود نمی شود و به عنوان یک ابزار پرکاربرد و محبوب شناخته می شود. به طور کلی ابزار های تولیدی برند یوکوگاوا با ماندگاری بالا و کیفیت مناسب در اندازه‌گیری شناخته می شوند و کیفیت آنها به شکلی است که می توان به اعتبار برند آنها اعتماد کرد. از این ترانسمیترها برای اندازه گیری فشار بر مبنای یک فشار استاندارد یا اندازه گیری اختلاف فشار بین دو نقطه استفاده می‌شود. نتیجه به دست آمده در این ترانسمیترها با توجه به نوع سنسور استفاده شده در دستگاه متغیر بوده و به همین دلیل محدوده کاربرد آنها در صنایع مختلف متفاوت است. از ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا سه مدل متفاوت ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا Ejx110، Eja110 و Eja130 در بازار موجود است که شرایط هر کدام از آن‌ها را در بندهای قبلی آوردیم تا شما آشنایی بهتر و کاملتری با آنها داشته باشید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سراغ کاتالوگ دستگاه ها و همچنین شرکت های فروشنده دستگاه بروید تا اطلاعات دقیق‌تری در اختیار شما قرار دهند.