فلومتر کرونه یکی از بهترین ابزارآلات دقیق اندازه گیری و سنجش است که  مهندسین صنعتی و پالایشگاهی برای کنترل و نظارت سیستم از آنها استفاده می کنند و می توانند به کمک آن سیستم های مختلف را طراحی کنند. فلومتر کرونه با نام دبی سنج کرونه نیز به کار می رود. این فلومتر کرونه جز ابزارهایی است که در رده ابزارهای سنجش دقیق قرار می گیرد و از نتایج به دست آمده از آن برای کنترل و حفاظت سیستم ها و کنترل نشتی سیال در سیستم های لوله کشی استفاده می شود. فلومتر کرونه با توجه به ویژگی هایی که دارد و قیمت بسیار مناسب آن برای سیستم های بسیار زیادی کاربرد خواهد داشت. می توانید فلومتر های مختلفی که برای شما قرار داده ایم را بررسی کنید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید. فروشگاه ابزار دقیق ابزار سنجش آریا نماینده فروش فلومتر کرونه KROHNE در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید فلومتر Flowmeter و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت فلومتر کرونه با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

فلومتر کرونه

درباره شرکت کرونه

شرکت کرونه یکی از شرکت های معتبر و بزرگ در زمینه تولید ابزار دقیق و تجهیزات سنجش است که در صنایع و پالایشگاه ها کاربرد بسیار زیاد و مهمی دارد. برای تامین نیاز ها و خواسته های مشتریان، بیش از 400 مهندس در سراسر جهان به طور دائم در حال بررسی روش ها و امکانات جدید برای این شرکت هستند. در نتیجه محصولات این شرکت همواره مطابق با نیاز صنایع خواهد بود و اشکالات محصولات قبلی به سرعت رفع خواهد شد. فلومتر های کرونه با استفاده از طیف زیادی از روش های سنجش و اندازه گیری فلو و با دقت بسیار بالا و کم نظیر نسبت به مدل های دیگر و قیمت بسیار مناسب عرضه شده است. همین امر سبب شده است که فلومتر کرونه نسبت به سایر رقبا کاربردی تر باشد و بتوان برای کنترل فلو و جلوگیری از نشتی استفاده کرد تا در نتیجه آن بتوان بهترین بهره وری و کارآمدی را برای سیستم ها به ارمغان آورد.

فلومتر کرونه به دلیل طراحی فوق العاده کاربردی و بی نقص ، در موارد بسیار زیادی برای اندازه گیری میزان فلو موجود در سیستم های لوله کشی کاربرد دارد. از جمله، مانیتورینگ آب، سیستم های فیلتراسیون، کنترل پمپ ها، سیستم های شیرین کن آب، سیستم های انتقال گرما و سرما و موارد بسیار زیاد دیگر. فلومتر کرونه نیاز به تعمیرات و نگه داری ندارد و افت فشار در آن بوجود نمی آید و در نتیجه هزینه نگه داری کل سیستم به کمک آن کاهش پیدا می کند. این فلومتر برای سیالات دارای هدایت الکتریکی بیشتر از 5 میکروزمنس بر سانتی متر مناسب است.

ویژگی های فلومتر کرونه

 • دقت بسیار بالا برای انتقال و نگه داری و اندازه گیری انرژی
 • استاندارد هماهنگ CEN EN14
 • سنسور های گسترده و تشخیص فرآیند NE 107
 • فلومتر کرونه با طراحی کامل حفره و بدون هیچ گونه قطعات متحرک، بدون سایش و هیچ گونه اصطکاک و بدون هیچ گونه افت فشار
 • دمای عملکرد محیط آن از 25- تا 65+ درجه سانتی گراد است.
 • دمای عملکرد فرآیندی آن از 25- تا 120+ درجه سانتی گراد است.

چرا استفاده از فلومتر اهمیت دارد؟

در یک سیستم صنعتی و پالایشگاهی، مسئله ورودی و خروجی اهمیت بسیاری دارد. این دوره به طور مستقیم مشخص میکند که فرایند در چه شرایطی کار میکند و نتیجه نهایی آن چیست. در مطالب قبلی به معرفی دستگاه های مختلفی مانند ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما پرداختیم. این فاکتورها در انجام یک سیستم نقش دارند، اما در کنار آن نباید از مسئله حجم ورودی و خروجی چشم‌پوشی کنیم و اینجاست که ابزاری به اسم فلومتر ترانسمیتر جریان یا فلو ترانسمیتر به کار گرفته می شود. بنابراین استفاده از جریان سنج می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 • این ابزار مشخص می‌کند که سرعت جریان در داخل لوله ها به چه صورت است و تنش وارده بسیار به چه شکل است؛
 • به کمک این ابزار می توان مشخص کرد که میزان اصطکاک انرژی در داخل و در محل تماس لوله به چه صورت است؛
 • به کمک این ابزار و فاکتورهایی مانند چگالی و جرم مولکولی میزان ماده مصرفی در فرآیند مشخص میشود؛
 • به کمک این ابزار می توان میزان ماده مورد نیاز برای یک سیستم را مشخص کرد که در خرید آن اهمیت دارد؛
 • به کمک این ابزار می توان تاثیر فاکتورهایی مانند فشار و دما در یک سیستم را بررسی کرد.