شرکت اندرس هاوزر در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق سطح سنجی یک برند محبوب و معروف در سطح دنیا و محصولات مختلفی مانند لول سوئیچ اندرس هاوزر و لول ترانسمیتر اندرس هاوزر دارد. این شرکت به دلیل تنوع بالای محصولات خود توانایی پاسخگویی به حجم وسیعی از نیاز های صنعتی را دارد. به همین دلیل در بیشتر صنایع و پالایشگاه‌ها سوئیچ سطح اندرس هاوزر اصلی ترین و نهایی ترین گزینه مهندسی محسوب می شود. با این مقدمه کوتاه به سراغ معرفی لول سوئیچ اندرس هاوزر خواهیم رفت و در مورد سه مدل معروف آنها در بازار و همچنین نکات مهم در مورد خرید و انتخاب و آنها صحبت خواهیم کرد. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش لول سوئیچ اندرس هاوزر در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید سوئیچ سطح اندرس هاوزر Level Switch Endress Hauser و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت لول سوئیچ اندرس هاوزر با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

معرفی لول سوئیچ اندرس هاوزر

لول سوئیچ اندرس هاوزر یا سوئیچ سطح اندرس هاوزر یک ابزار تخصصی برای اندازه‌گیری سطح و به تبع آن کنترل سیستم و تغییر وضعیت آن در اثر تغییر سطح سیال است. در حقیقت این ابزارها دارای یک قسمت برای اندازه گیری سیال، یک قسمت برای اندازه گیری و تبدیل نتایج و همچنین یک قسمت برای اعلام نتایج و کنترل سیستم هستند. بنابراین در وهله اول می‌توان آنها را برای اندازه گیری سطح سیال به کار برد. اما نتایج به دست آمده را می توان به عنوان نتیجه سطح سیال گزارش کرد و یا لول سوئیچ اندرس هاوزر را به یک سیستم وصل کرده و کنترل کلی آن را در اختیار سیستم قرارداد.

 

شیوه های اندازه گیری سطح در سوئیچ سطح

مدل های مختلفی از سوئیچ سطح در بازار وجود دارد که طبیعتاً نمی‌توان همه آنها را در اینجا معرفی کرد. اما به طور کلی، این ابزارها ابتدا سطح یک سیال را اندازه گیری می کنند. برخی از آنها از سیستم مکانیکی بهره می‌برند که یک شناور بوده و به طور مستقیم با سیال در ارتباط است. برخی دیگر از آن‌ها از سیستم‌های راداری و سیستم‌های التراسونیک بهره می‌برند که مبنای عملکرد آنها بر اصول آنالیز سرعت رفت و برگشت سیال طراحی شده است.

در هر صورت، تغییر وضعیت سیال توسط یک حسگر اندازه گیری می شود و نتایج آن به یک میکروپروسسور ارسال می‌شود. لول سوئیچ اندرس هاوزر می‌تواند به دو شکل با این داده ها رفتار کند. در وهله اول نتایج به دست آمده به صورت داده های قابل اندازه گیری در اختیار اپراتور قرار می گیرد تا وضعیت سیستم را تحت کنترل خود داشته باشد. ضمن اینکه، خود ابزار به عنوان یک سوئیچ قطع و وصل سیستم عمل می کند و در صورت تغییر سیال به راحتی می تواند سیستم را از مدار خارج کند یا آن را تقویت کند.

لول سوئیچ اندرس هاوزر

معرفی چند مدل سوئیچ سطح اندرس هاوزر

اگر بخواهیم ابزارهای سطح سنجی اندرس هاوزر را در اینجا بیاوریم، باید همه متن را فقط به معرفی مدلهای مختلف آنها بپردازیم. اما چند مورد از این ابزارها برای کاربردهای مختلفی طراحی شده اند که به صورت همزمان می‌توانند به عنوان سوئیچ سطح اندرس هاوزر هم استفاده شود. این ابزارها که تحت عنوان مایکروویو بریر (Microwave barrier) یا سالیویو (Soliwave) هم شناخته می‌شوند در سه مدل زیر هستند:

  • لول سوئیچ اندرس هاوزر FDR50: این ابزار به عنوان سوئیچ سطح غیر تماسی شناخته می‌شود که می‌توان از آن برای جامدات پودری هم استفاده کرد. دقت بسیار بالا در اندازه گیری سطح و همچنین حساسیت به تغییر سطح به عنوان ویژگی اصلی این محصول شناخته می شود. این دستگاه می‌تواند محدوده سطح ۸ متر تا ۲۰ متر را اندازه‌گیری کند و محدوده دمای عملیاتی آن هم  20- تا 70 + درجه سانتی گراد است.
  • لول سوئیچ اندرس هاوزر FQR50: این ابزار که با نام Microwave barrier emitter Soliwave FQR50 هم شناخته می شود یکی دیگر از سوئیچ های سطح برند اندرس هاوزر است که به صورت غیر تماسی برای مشخص کردن سطح استفاده می شود. سطح عملیاتی این ابزار تفاوت چندانی با مدل‌های قبلی ندارد و محدوده اندازه‌گیری و دمای عملیاتی آن به همان صورت است. ضمن اینکه امکان اتصال این سوئیچ سطح به صورت رزوه ای به سیستم های مختلف وجود دارد و به همین دلیل در شرایط سخت عملیاتی می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.
  • لول سوئیچ اندرس هاوزر FTL51: از این ابزار به عنوان فلو سوئیچ اندرس هاوزر لرزشی یا لول سوئیچ دیاپازونی اندرس هاوزر هم استفاده می شود که انتخاب مناسبی برای نواحی خطرناک است. برخورداری از دو خط دفاعی امنیتی باعث شده که این ابزار از لحاظ ایمنی بهترین گزینه ممکن باشد و تحت تاثیر عوامل محیطی مانند جریان و فشار قرار نمی گیرد.

نکات مهمی که باید به آنها توجه داشته باشیم

شاید به‌کارگیری سوئیچ سطح اندرس هاوزر به نظر ساده برسد و برای نصب آن نیاز به ابزارهای خاصی نداشته باشیم. اما در هر صورت باید این حقیقت را بپذیریم که عملکرد آن ها بر مبنای انتشار امواج رادیویی است و به همین دلیل شرایط محیطی و حتی شرایط سیال می تواند روی انتخاب گزینه نهایی ما تاثیر گذار باشد. به طور کلی همه فاکتورهایی که سرعت جریان رفت و برگشت امواج رادیویی را تحت تاثیر قرار می دهند، در انتخاب لول سوئیچ اندرس هاوزر تاثیرگذار هستند. موارد دیگری که در انتخاب این ابزارها باید رعایت شود این است که حتی با فشار هم می‌توانند نتیجه آنها را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال در مدل‌های FQR50 فشار به عنوان یک عامل مهم شناخته می‌شود و به همین دلیل این ابزار باید در محدوده فشار بین 0.8 بار تا 4.8 بار به کار گرفته شود. ضمن اینکه این ابزار برای جامدات پودری هم قابل استفاده است و دانسیته وزنی آن کمتر از ۱۰ گرم به ازای هر لیتر از حجم آن است. پس اگر یک ابزار برای یک طیف خاص انتخاب شده باشد، دلیلی نیست که در همه موارد امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که خرید لول سوئیچ اندرس هاوزر نیاز به بررسی تخصصی مدل های مختلف آنها دارد. این بررسی هم در مورد عملکرد دستگاه و هم در مورد شرایط سیال و مخزن صادق است. بنابراین موفق ترین افراد در خرید این ابزارها کسانی هستند که همه شرایط را در نظر گرفته باشند. شما هم اگر قصد کاربرد سوئیچ هسته اندرس هاوزر در حوزه فعالیت خود را دارید، با ما در گروه ابزار سنجش آریا به عنوان نمایندگی اندرس هاوزر در ایران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.