شرکت ایندومارت (Indumart) یکی از شرکت های محبوب در زمینه تولید ابزار دقیق است و پرشر سوئیچ ایندومارت که در بازار ایران به آن سوئیچ فشار ایندومارت نیز می گویند یکی از محصولات این شرکت است. پرشر سوئیچ یا سوئیچ فشار ابزاریست که در کنترل فرآیندهای صنعتی نقش مهمی دارد و به همین دلیل شرکت‌های استفاده‌کننده از آنها بسیار متنوع هستند. این ابزار در تشخیص فشار موجود در سیستم های لوله کشی و گزارش آن بر مبنای پارامترهای مختلف کاربرد دارد. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش پرشر سوئیچ ایندومارت در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید سوئیچ فشار ایندومارت و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت  پرشر سوئیچ ایندومارت با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

 معرفی کلی پرشر سوئیچ ایندومارت

قبل از هر چیزی باید این نکته را متذکر شویم که پرشر سوئیچ ایندومارت در مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می شود و هر کدام از آنها مشخصات فنی خاص خود را دارد. بنابراین سعی می‌کنیم که به یک محصول خاص از آنها اشاره نکنیم و در صورت ذکر یک ویژگی فنی، مدل ابزار را نیز در کنار آن ذکر خواهیم کرد. از این دستگاه ها مدل هایی مانند PMS210، PSM230 و سری 2000 و مدلهای دیگر وجود دارد که برای بحث در مورد آنها نیاز به زمان و فضای بیشتری است.

 عملکرد کلی پرشر سوئیچ ایندومارت در وهله اول تحت تأثیر دنباله فلزی آنها قرار دارند. این دنباله فلزی قادر به تشخیص فیزیکی فشار بوده که توانایی تبدیل فشار به خروجی های الکتریکی و مکانیکی را دارد. در مدل مکانیکی، اعمال فشار به قسمت انتهایی باعث ایجاد یک حرکت مکانیکی شده که این حرکت مکانیکی به سیستم کانورتر انتقال داده شده و در نهایت باعث حرکت عقربه می شود. این ابزار ها قدیمی تر هستند و معمولا سطح دقت پایین تری دارد.

 مدل دیگر از سوئیچ فشار یا پرشر سوئیچ ایندومارت مربوط به نمونه های دیجیتالی هستند. در این مدل انتهای فلزی با سیستم در ارتباط است و امکان تغییر فشار در آنها به وجود می آید. زمانی که فشار تغییر می کند، دنباله فلزی حرکت کرده و باعث ایجاد یک مدار الکتریکی می شود. این مدار الکتریکی منجر به تولید جریان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر یا خروجی بر مبنای ولت می شود که در نهایت در صفحه نمایش دستگاه دیده می شود. امروزه حتی می بینیم که اصطلاح پرشر گیج و پرشر سوئیچ به طور همزمان برای این دستگاه ها استفاده می شود.

مشخصات فنی سوئیچ فشار ایندومارت

اگر بخواهیم به معرفی ساختار پرشر سوئیچ ایندومارت بپردازیم، در ساخت بدنه آن ها از ماده چدن و فولاد ضد زنگ استفاده می شود. چدن به دلیل استحکام مکانیکی بالای خود و فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی گزینه های مناسبی محسوب می شوند. البته در مدلهای مختلف ممکن است در ساختار ابزار تغییراتی به وجود آید که این تغییرات شامل استفاده از آلیاژهای مختلف در ساخت بدنه پرشر سوئیچ است.

محدوده تشخیص فشار در مدلهای مختلف پرشر سوئیچ ایندومارت با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، سوئیچ فشار مدل PMS210-1 بین 90 تا 150 کیلو پاسکال و سوئیچ فشار مدل PMS210-2 بین 20 تا 250 کیلو پاسکال رو تشخیص می دهند. این موضوع نشان می‌دهد که خرید پرشر سوئیچ ایندومارت باید با توجه به نیاز صنعتی و شرایط سیستم انجام گیرد تا باعث ایجاد هزینه زیاد و صدمه برای سیستم نشود.