محصولات شرکت آلمانی ویکا در زمینه تجهیزات ابزار دقیق در سطح دنیا بسیار معروف هستند و پرشر ترانسمیتر ویکا سری s از جمله موارد پرکاربرد آنها محسوب می شود. در حقیقت ترانسمیترهای فشار شرکت ویکا در چند سطح قرار می‌گیرند که یکسری از آنها تحت عنوان سری A، یک سری تحت عنوان سری s و یک سری هم تحت عنوان سری o در بازار شناخته می شوند.هر کدام از این گروه ها ویژگی های خاص خود را دارند و در نتیجه باعث می شود که کاربرد آنها مربوط به یک بخش صنعتی یا پالایشگاهی باشد. با این مقدمه کوتاه به سراغ معرفی سه مورد از پرشر ترانسمیتر ویکا سری s خواهیم رفت که پرکاربردترین محصولات این گروه محسوب می‌شوند و به معرفی ویژگی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر فشار ویکا S10, S11, S20 WIKA در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار ویکا اس 10و اس 11 و اس 20 و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پرشر ترانسمیتر ویکا سری S با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

انواع ترانسمیتر فشار ویکا سری s

پرشر ترانسمیتر wika s10

این گروه از ترانسمیترهای فشار ویکا در بیشتر منابع به عنوان ترانسمیتر 1.5 بار هم شناخته می شود که منظور آن ها میزان فشار ورودی 1.5 بار برای ترانسمیتر است. این دسته از محصولات شرکت ویکا در زمینه ماشین سازی هیدرولیک و پنوماتیک پمپ ها و همچنین صنایع شیمیایی کاربرد دارد و بخش اصلی بدنه آن با استفاده از فولاد زنگ نزن ساخته شده است. استفاده از ابعاد کوچک در طراحی این ترانسمیتر و همچنین طراحی خاص قسمت اتصال ترانسمیتر باعث شده که وصل کردن آن به سیستم های مختلف چندان سخت نباشد و کاربرد وسیعی داشته باشد.

 از جمله مشخصات فنی پرشر ترانسمیتر wika s10 می توان به محدوده فشار قابل پشتیبانی بین 1.5 بار تا ۱۰ بار اشاره کرد که طبیعتاً محدوده عملکرد آن را مشخص می‌کند. سیگنال خروجی به دست آمده از این ترانسمیتر فشار بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر در نمونه های دوسیم و بین ۰ تا ۱۰ ولت برای نمونه های سه سیم تغییر می کند. میزان ولتاژ پشتیبانی برای این ترانسمیترها بین ۸ تا ۳۰ میلی ولت در حالت جریان مستقیم متغیر است و اندازه قسمت اتصال آن به صورت نری و 1/4 NPT است. در این دسته از پرشر ترانسمیتر ویکا سری اس از یک مبدل مخصوص اندازه گیری فشار استفاده شده که از نوع دیافراگمی است و میزان خطای اندازه گیری آن در حدود 0.5 درصد است.


پرشر ترانسمیتر wika s11

ترانسمیترهای فشار ویکا سری s یکی از بهترین تجهیزاتی است که در ایران عرضه می شود و در آن از سیستم  مبدل فشار دیافراگمی استفاده شده است. این موضوع باعث شده که  پرشر ترانسمیتر در صنایع غذایی و دارویی کاربرد فراوانی داشته باشند و از آن برای اندازه گیری فشار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، اندازه گیری در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، تست تجهیزات صنعتی و همچنین کنترل پمپ و کمپرسور استفاده شود. از این پرشر ترانسمیتر معمولا در محدوده های فشاری نسبتاً وسیعی استفاده می‌شود.

 در بخش بررسی فنی پرشر ترانسمیتر wika s11 در وهله اول باید به استفاده از استنلس استیل برای ساخت بدنه ترانسمیتر فشار اشاره کنیم که معمولا در پرشر ترانسمیتر ویکا سری s به همین منوال است. در این ابزار از یک مبدل دیافراگمی استفاده شده که کاربرد آن را برای محدوده های مختلفی تعیین می کند. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که این ابزار در محدوده ۰ تا ۲۵۰ میلی بار قابل کاربرد است و شدت جریان خروجی آن هم بین ۰ تا ۲۰ میلی آمپر متغیر است. در نهایت سیستم ولتاژ پشتیبانی برای این ابزار بین ۱۰ تا ۳۰ ولت متغیر است و انتخاب پرشر ترانسمیتر wika s11 باید با توجه به این اطلاعات فنی صورت گیرد.

پرشر ترانسمیتر wika s20

 این ابزار سومین گروه از ترانسمیتر فشار ویکا سری s است که ویژگی های جالب و متفاوتی نسبت به دستگاههای قبلی دارد. این وضعیت باعث شده که کاربرد های آن هم تغییر کند و در بخش‌های متفاوتی به کار گرفته شود.البته به عنوان نقطه مشترک می توان به استفاده از فولاد زنگ نزن در ساخت بدنه آن اشاره کرد که طبیعتاً برای شرایط خورنده و همچنین برای مقاومت در برابر ضربه های مکانیکی بهترین انتخاب ممکن است.

 از لحاظ فنی پرشر ترانسمیتر wika s20 برای محدوده فشاری بین 0.4 تا ۱۶۰۰ بار کاربرد دارد که نشان‌دهنده وسعت محدوده فشاری آن است. در ضمن محدوده عملیاتی دما برای این ترانسمیتر فشار بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است که به عنوان محدوده استاندارد در نظر گرفته می شود. خروجی آمپر بدنه این ترانسمیترها بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر تغییر می کند و ولتاژ پشتیبانی آن هم بین ۰ تا ۱۰ ولت به صورت مستقیم است. در نهایت قسمت اتصال این ابزار به صورت نری است که اندازه آن 1/4 NPT بوده و در بیشتر صنایع قابل کاربرد است.

نکاتی در مورد خرید پرشر ترانسمیتر ویکا

انتخاب ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر ویکا تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که دسته بندی آنها در سری های مختلف این شانس را به ما می‌دهد تا اطلاعات کامل تر و دقیق تری داشته باشیم.به عنوان مثال زمانی که ما به فروشنده بگوییم که یکی از محصولات سری s را می‌خواهیم به راحتی می توانند کاتالوگ و اطلاعات کلی این سری را در اختیار ما قرار دهند که هم برای قضاوت محصول و هم برای استفاده از آن در شرایط مختلف تعیین کننده است.

 البته طبیعتاً استفاده از نام اختصاصی برای محصولات پرشر ترانسمیتر ویکا سری s بهترین کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.در واقع این واگذاری‌ها به شکلی است که شما انگار با کاتالوگ محصول در ارتباط هستید و می توانید به طور کلی محدوده فشاری کاربرد ترانسمیتر و همچنین محدوده عملیاتی آن را به فروشنده بگویید. نکته دیگری که شما باید در خرید محصولات شرکت ویکا در نظر داشته باشید توجه به برند ویکا با رنگ آبی بر روی بدنه محصولات است که می‌تواند یک فاکتور خوب برای نشان دادن اورجینال بودن محصول باشد.